8 tipů, jak si najít nové zaměstnání

Téměř u každého z nás nastane v životě situace, kdy řeší nové zaměstnání. Důvodů je mnoho. Třeba stěhování, touha po platovém růstu nebo hledání nových příležitostí. Kde začít nové zaměstnání hledat a jak si ho úspěšně najít? Máme pro vás pár rad, jak na to.

Inzeráty na specializovaných serverech

Nejsnadnější a nejrychlejší cestou, jak najít vhodné nabídky zaměstnání, je poohlédnout se po specializovaných serverech, kam zaměstnavatelé přidávají své nabídky. Hledejte podle klíčových slov, kde použijete název pozice a také město či kraj, ve kterém chcete působit. Cílené vyhledávání vám pomůže dostat se k relevantním nabídkám, které budou více odpovídat tomu, co hledáte.    

Naučte se pracovat se sociálními sítěmi

Mnoho firem dnes nabízí nová pracovní místa i přes své facebookové stránky. Sledujte společnosti, které vás zajímají, ale také facebookové skupiny vašeho zaměření. Na Facebooku totiž mají své skupiny všichni od účetních před řidiče kamionů až po učitele. A pokud někdo hledá právě jejich služby, hled je právě tam. Další sociální sítí, o kterou byste se měli zajímat, je LinkedIn. Vybudujte si na ní profesionální profil, který o vás řekne více potenciálnímu zaměstnavateli i HR pracovníkům. Sledujte oblíbené firmy, jejich nabídky, příspěvky a propojte se s lidmi, kteří by o dostupné práci mohli vědět více. 

Řekněte svým známým, že hledáte práci

Dostaňte do světa informaci o tom, že se vydáváte na lov nového zaměstnání. Možná o zajímavé nabídce bude vědět sestřenice vaší kamarádky z kadeřnictví nebo bratr známého z fotbalu. Zajděte si také na několik netvorkingovým akcí ve vašem okolí a zkuste se tam o nové práci neformálně informovat. Správné kontakty dovedou divy!

Vypracujte si perfektní životopis

Pokud hledáte zaměstnání, měli byste být připraveni na to, zasílat do firem svůj životopis. Vyhraďte si čas na jeho specifikaci. Tak, aby přesně propojil vaše znalosti a zručnosti s tím, co v dané firmě hledají. A zvýraznil to. Pro HR zaměstnance je potom výběr mnohem snazší a šance, že vás pozvou na pohovor, se okamžitě zvyšuje. 

Připravte se na pohovory

Pečivá příprava udělá z pohovoru mnohem méně stresovou záležitost, než se může na první pohled zdát. Zjistěte si toho o firmě co nejvíce, připravte si odpovědi na nejběžnější otázky, třeba o vašem předchozím zaměstnání, silných či slabých vlastnostech, a klidně trénujte projev i před zrcadlem. Na pohovor se upravte a buďte připraveni ukázat svou profesionalitu, zkušenosti, dovednosti a sebevědomí.   

Sledujte e-maily

Na poslední krok zapomínají hlavně ti, kteří hledají práci na více místech najednou. Sledujte však e-maily a zajímejte se o to, zda vám firma odpoví. Je důležité, abyste na její e-mail zareagovali ve stanoveném termínu.

V případě úspěchu vás čeká ještě zvážení pracovní nabídky. Pokud náplň práce, místo jejího výkonu, úvazek a platové podmínky sedí vašim očekáváním, gratulujeme vám, dokázali jste to. A všem ostatním držíme při hledání práce palce!