Jak na novou práci přes agenturu?

V českém prostředí agentury práce nemají nejlepší pověst. Lidé se bojí vysokých poplatků nebo jednání bez povolení. Co když ale již existují agentury, které vám opravdu najdou vysněnou práci mnohem rychleji a efektivněji, než kdybyste to zkoušeli sami? Bez stresů, korektně a přesně podle toho, na co máte talent.

Proklepněte si licenci a doporučení

Ve fázi, kdy se poohlížíte po nejvhodnější agentuře, by měli vaše kroky nejdříve směrovat na webové stránky Ministerství práce a sociálních věcí. Tam si spolehlivě ověříte, zda je agentura ministerstvem licencována. Najdete zde také působnost agentury, která může být pouze v Česku, nebo také v zahraničí. Ani to, že má agentura licenci však nezaručuje, že se bude chovat korektně a podle vašich představ. V tomto případě jsou velmi důležité reference od klientů a pracovníků, kteří již služby vyzkoušeli na vlastní kůži. Takové reference lze dohledat třeba v diskuzích vybraných webů nebo v některých facebookových skupinách.

Podmínky ve srovnání s kmenovými zaměstnanci

Kvalitní personální agentura se stará o to, abyste získali férové pracovní nabídky za srovnatelných podmínek s kmenovými zaměstnanci. Pokud totiž získáte práci přes personální agenturu, vaše mzda by neměla být nižší, než mzda kmenového zaměstnance na té samé pozici. Za služby personální agentury platí firmy, které hledají pracovníky. Fyzická osoba, tedy uchazeč o práci, by tak již za služby neměl doplácet, a to ani formou odměn či srážek ze mzdy.

V případě, že vám agentura zprostředkuje práci snů, ještě nejásejte. Pozorně si před podpisem prostudujte pracovní smlouvu. Měla by odpovídat zákoníku práce a neobsahovat žádné znevýhodňující podmínky.    

Jak hledat práci s agenturou v 5 krocích:

  1. Prostudujte si seznam personálních agentur na webových stránkách Ministerství práce a sociálních věcí a k vybrané agentuře si vyhledejte reference.
  2. Projděte si seznam pracovních nabídek jednu po druhé. Zaměřte se na uplatnění svých zkušeností nebo talentu.
  3. Připravte si o sobě informace, životopis a reprezentativní fotografií.
  4. Pokud vám agentura práci najde, před podpisem pracovní smlouvy ji pečlivě čtěte a ptejte se. Platové podmínky by měly být smluveny ještě před nástupem do práce, abyste se vyhli nepříjemnostem. Zkontrolujte také, zda se jedná o trvalý pracovní poměr, dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti.
  5. O svém nástupu nezapomeňte upovědomit také úřad práce.

Lidé z kvalitních personálních agentur vystupuju vždy profesionálně a umí zacílit na vaše schopnosti , podpořit Vás při starte ve vašem novým zaměstnaní. Zároveň Vám přidělí koordinátora, který je Vám k dispozici při pracovních anebo osobních situacích.

A jaké možnosti Vám poskytne práce přes Hebl ?

  • U nás se dočkáte individuálně a přátelského přístupu.
  • Zajistíme Vám srovnatelné podmínky jako mají kmenový zaměstnanci.
  • Neponoukáme našim uchádzačom nepřeberné množství pracovních nabídek , naopak pečlivě si naše pracovní nabídky vybíráme.